Pozor, pozor! Podzimní akce je tu! Od 1. 9. do 20. 12. 2023 koupíte bezpečnostní i protipožární dveře Magnum za pouhých 31 990 Kč! Magnum je náš univerzální voják, podívejte se, co všechno umí.

Jak poznám, jaký druh a rozměr dveří potřebuji?

22. 7. 2022

Vybíráte bezpečnostní dveře, ale nevíte, jaký typ je pro vás ideální? Netušíte, jak poznat levé nebo pravé dveře a jakou by měly mít šířku a délku? Přichystali jsme pro vás jednoduchý návod, jak vše zjistit a jak změřit dveře.

Co jsou levé a pravé dveře?

Nehledejte v tom nic složitého. Jde o úplně normální dveře, záleží pouze na tom, kterým směrem se dveře otevírají. U dvoukřídlých dveří je důležité, která část dveří se otevírá. Při pořizování dveří vždy zvažte, jestli vám do bytu či domu sedí lépe dveře levé nebo pravé.

Jak poznat pravé a levé dveře?

Základem je poznat, jestli potřebujete bezpečnostní dveře levé, nebo pravé. Jenže jak poznat pravé dveře? A jak poznat levé dveře? Nebojte, je to snadné. Stoupněte si ke dveřím tak, aby se dveřní křídlo otevíralo směrem k vám. Podívejte se, kde jsou umístěny dveřní závěsy, tedy panty. Pokud je máte po své pravé ruce, jedná se o dveře pravé, pokud jsou po vaší levé ruce, pak jsou dveře levé.

Pro bližší představu si můžete prohlédnout přiložené grafické schéma.

Druhy otevírání u bezpečnostních dveří

A co výška vchodových dveří?

Většina vchodových dveří má stejnou výšku 197 centimetrů. V případě potřeby vám naši odborní pracovníci při montáži dveře navíc zkrátí tak, aby výška odpovídala zárubním a podlaze a dveře zcela těsnily. Výšku proto ve většině případů řešit nemusíte, důležité je ale změřit šířku dveří.

Jak změřit rozměr dveří?

Ptáte se, jak správně změřit dveře? Vchodové dveře mají nejčastěji šířku 80 nebo 90 centimetrů. Abyste rozměry vchodových dveří určili správně, je potřeba měřit zárubeň, od které se šířka dveří odvozuje. Rozměr se přitom neměří od konce zárubně, ale v jejím vnitřku – jde tedy o šířku zárubně v tom nejužším místě.  Pokud si nejste jistí, kde přesně šířku měřit, poradí vám následující fotografie.

rozměry bezpečnostních dveří v dekoru zlatý dub

Jak změřit dveře a jak poznat pravé a levé dveře poradí i náš František

Pokud si stále nejste jistí, jak se měří dveře nebo jak se poznají levé a pravé dveře, podívejte se na naše video níže, kde vám František vše jasně vysvětlí a hlavně ukáže.

Pokud už víte, jak se měří dveře, tak si stačí jen vybrat ty, které potřebujete jak z hlediska rozměrů, tak z funkčního hlediska. Podívejte se na naši nabídku bezpečnostních dveří.

Související články:

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků